Pierwsza choinka otwarta - czyli o kalendarzu adwentowym

W tym roku postanowiliśmy zrezygnować z okienkowego kalendarza adwentowego. W zeszłym roku dostaliśmy takich z 9. Tym razem została zawczasu wystosowany dla całej rodziny zakaz kupna kalendarzy. ...

a year ago, comments: 6, votes: 241, reward: $12.20

W tym roku postanowiliśmy zrezygnować z okienkowego kalendarza adwentowego. W zeszłym roku dostaliśmy takich z 9. Tym razem została zawczasu wystosowany dla całej rodziny zakaz kupna kalendarzy.

Żona poszukiwała pomysłu na kalendarz adwentowy i wybór padł na Zimowe miasteczko. Na stronie za darmo można ściągnąć szablon do wykonania 12 domów i 12 choinek. W opisie możemy przeczytać, że szablony nadają się się dla dwójki dzieci, ale ciężko było nam znaleźć na tyle małe upominki, żeby zmieściły się w wydrukowanych domkach/choinkach. Szablony jest tak przygotowany, żeby na jednej stronie A4 zmieściły się dwa obiekty. Bez przerabiania geometrii da się przeskalować siatki o 120%, wtedy niestety mieści się tylko jeden domek/choinka na stronie, ale odpada kombinowanie z szukaniem miniaturowych upominków.

Oryginalny szablon z potrzebnymi przyrządami do przygotowania kalendarza

Porównanie domków powiększony, a oryginalny.

Pierwsze koty za płoty i choinka z numerem 1 została otwarta.

Trwają negocjacje, kiedy zostanie otwarty domek numer 2, ale że kalendarz zawiera również domki/choinki wypełnione małymi słodyczkami, więc trzeba być nieugiętym i odpada otworzenie przed szkołą/przedszkolem. Tylko ciężko to wytłumaczyć 7-latce i 3-latkowi ;)